• Naujienos
  • Galerija
  • Istorija
  • Paslaugos
  • Projektas
  • Kontaktai
  • Apie vestuves
  • Vestuvių atributika
  • Tradicijos ir papročiai
  • Vestuviniai kostiumai
  • Vestuvių veikėjai

Tetralizuoto koncerto "Lietuvininkų vestuvės " fragmentai

Koncerto režisierius Jonas Kavaliauskas

Atlikėjai: Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis "Alka" ir Klaipėdos valstybinės kolegijos folkloro teatras "Aitvaras"
 
 
 
Po ilgo įtempto darbo, kūrybinių režisieriaus ieškojimų, įdėto triūso puošiant vestuvinę atributiką žiūrovus pagaliau nudžiugino ypatingas ir su nekantrumu lauktas renginys, kuris buvo rodomas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Dėkojame ansamliui "Alka" ir folkloro teatrui "Aitvaras" už daugybę valandų, praleistų statant spektaklį, už JŪsų susiklausymą ir kantrybę. O labiausiai už Jūsų meilę Mažosios Lietuvos etnokultūros paveldui ir tradicijoms.
 

Daugiau >>

Pirmosios etnovestuvės Smiltynėje

Nuotraukų autorius Filip Butkin.

Šioje galerijoje  - nuotraukos pirmųjų vestuvių, kurios buvo surengtos remiantis surinkta istorine medžiaga apie XIX amžiaus lietuvininkų vestuves Mažojoje Lietuvoje. Vilnietis Tadas vedė Gargždiškę Vitaliją, o vestuvės vyko Smiltynėje, žolynais išpuoštoje Klaipėdos jūrų muziejaus etnografinėje sodyboje. Apeigose, apsirengę pagal projektą pasiūtais tautiniais kostiumais, dalyvavo jaunųjų tėvai, broliai seserys ir draugai. Jaudinančias apeigas vedė Klaipėdos etnokultūros folkloro ansamblio "Alka" nariai vadovaujami Ritos Šukienės. Žiūrint iš šalies , visi vestuvių dalyviai buvo kaip viena šeima - niekuo nesiskiria ansambliečiai nuo svečių. Ne kartą, ypač moterims,iš jaudulio teko ir ašarą nubraukti . Taip ir turi būti. Nes tik tai, kas sujaudina iki pat širdies gelmių, ilgam išlieka atmintyje. Manome kad pirmosios vestuvės pavyko. Per daug nepasakosime, kas ten vyksta, kad tiems, kurie ateityje norės etnografinių vestuvių, būtų daug naujo, daug staigmenų.

Daugiau >>

Ievos ir Vaido vestuvės Smiltynėje

Žiūrint vestuvių nuotraukas sunku suprasti, kas ten vyksta – spektaklis, vaidinimas, filmas. Sunku patikėti, kad tai tikra, kad vyksta dabar, o ne prieš šimtą metų. Džiaugiamės, kad žurnalo „Vestuvės..nuo..iki“ 2011 m. rudens numeryje yra patalpintas labai gražus reportažas. Nuotaka Ieva, paklausta, kas buvo įsimintiniausia, pasakoja: „ Nuo tos akimirkos, kai tik su visomis moterimis kurėnu pradėjome keltis iš Klaipėdos, pamačius tą gražiai išpuoštą senovinį laivą, skambant nuostabioms dainoms ir suvokiant, kad tai mūsų vestuvės, viduje užplūdo labai malonus jausmas, kaupėsi džiaugsmo ašaros… Vėliau ne kartą jos pratrūko, nes tai buvo pati nuostabiausia šventė, kokios net įsivaizduoti negalėjome! Patenkinti buvo tiek svečiai, tiek, žinoma, mes patys. Praeiviai sustodavo ir stebėdavo šventę kaip kokį reginį“.

Jaunasis Vaidas sako, kad „Viskas buvo nesurepetuota, bet taip natūraliai, jog susidarė įspūdis, kad kiekvienas žino šventės eigą ir supranta, kada ką pasakyti ar padaryti. Svečiai buvo maloniai nudžiuginti, kad nereikės rūpintis vestuvine apranga, nes jiems bus duoti kostiumai“. Nors saulė tą dieną nelepino, iš nuotraukų sklinda maloni šiluma ir nuoširdumas.

Galerijoje prašom pažiūrėti keletą vestuvių akimirkų.

 


Daugiau >>

Astos ir Martyno vestuvės Juodkrantėje

Ech ta balta suknelė, kiekvienai merginai ją taip norisi bent kartą gyvenime apsirengti. Šios vestuvės buvo pusiau etnografinės, pusiau tradicinės. Nors tradicinėmis jų pavadinti irgi negalima, nes jaunųjų ir svečių laukė daugybė netikėtų siurprizų ir atrakcijų. Organizatoriams norisi, kad jaunieji žinotų ne visą vestuvių dienos eigą, nes jiems tada nebus šventės, o tik scenarijaus išpildymo laukimas. Svarbiausia, kad jaunieji pasitikėtų organizatoriais ir būtų ramūs dėl visko. Žiūrint į nuotraukas, atrodo,kad šventė pasisekė. Šių vestuvių sėkmė buvo -saulėta rudens diena Kuršių nerijoje, važiuojantis namas-restoranas-diskoteka - „Etnobusas“ su Manfredu, itin tinkama šventės vieta – kavinė „Veja bjanka“, originalūs sustojimai, linksmi muzikantai ir gera kompanija.


Daugiau >>
Paprojektį finansuoja Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEA ir Norvegijos finansinius mechanizmus ir bendrai finansuoja Lietuva
© 2023 Etno. All Rights Reserved. Sprendimas: SIMPLIT